radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Polsko-ukraiński projekt muzyczny.

“Zza betonowych ścian” to efekt artystycznej współpracy polsko-ukrainskiej. Zespół Dikanda, Luiku i Adam Asanow prezentują wspólny utwór

Naród ukraiński od ponad miesiąca walczy o swoją państwowość niepodległość  i godność, każdy tak jak umie, każdy na swój sposób. Dmytro Tsyperdyuk z zespołu luiku walczy swoim talentem, swoją muzyką i  tworzy. Lider Luiku Dmytro Tsyperdyuk w prostej, chwytającej za serce piosence chce przypomnieć nam, że cierpienie zwykłych ludzi w Ukrainie wciąż jest codziennością, że wciąż pisać do siebie trzeba zza betonowych ścian w akompaniamencie syren ostrzegających o atakach lotniczych, rakietowych czy artyleryjskich.

Do współpracy zaprosił artystów z Polski, ze względu na wdzięczność do Polaków, za odwagę, chęć pomocy, otwarte domy i serca. Widać to było na granicy,na dworcach, wszędzie tam gdzie sobie pomagaliśmy - Adama Asanowa oraz Dikandę.

Dwujęzyczność utworu podkreśla więź jaka wytworzyła się między ludźmi w trudnej sytuacji. Zwyczajne wiosenne słońce w tekście piosenki staje się symbolem nadziei. Nadziei na to, że  matki, żony i dzieci są bezpieczne, i że koszmar kiedyś się skończy.  Z oczywistych powodów kompozycja powstaje częściowo w Ukrainie i częściowo w Polsce.

W planach jest również nakręcenie teledysku, który ma dodatkowo wzbogacić i wzmocnić sygnał płynący z Ukrainy, abyśmy nie przywykli, nie przyzwyczaili się i nie przechodzili do porządku dziennego nad okrucieństwem wojny. Abyśmy byli świadomi, że zwykli ludzie, często nasi przyjaciele nie uzasadnienie cierpią tracąc dobytek swojego życia, godność, zdrowie i życie. 

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 9 płyt, setki koncertów (głównie zagranicznych). Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". 

LUIKU, to oryginalny i niezwykle energetyczny projekt muzyczny z Ukrainy. Pomysłodawcą i liderem projektu jest Dmytro Cyperdiuk – zasłużony artysta Ukrainy, znany autor piosenek i producent muzyczny, reżyser, scenograf, visual director… Stylistycznie projekt można określić jako gorący „cygańsko-ukraiński dance” – WORLD MUSIC. Pierwszy album LUIKU „Jeger Majster” znalazł się w Top-10 ukraińskich płyt 2015 roku.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony