radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Salezjanie dla Ukrainy.

Dane mi było dorastać w wolnym kraju, choć jestem świadomy, ile mój naród ta wolność kosztowała. Tym bardziej wiadomość o wojnie w Ukrainie wywołała we mnie skrajnie trudne emocje. Paradoksalnie działo się to tydzień przed Wielkim Postem, gdy świętowaliśmy w Polsce tłusty czwartek. Tuż za granicą niewinne rodziny zostały rozbite, nastąpiła wielka migracja uchodźców, a we mnie rodziło się wiele pytań, co będzie i jak pomóc?

W naszym, salezjańskim Seminarium w Krakowie schronienie znalazły dziesiątki ukraińskich rodzin. Niektórzy zostają z nami na dłużej, części z nich pomagamy w przygotowaniu się do dalszej podróży. Salezjański Wolontariat Misyjny rozpoczął akcję „Serce dla Ukrainy”. W jej ramach organizowana jest zbiórka pieniężna, a także materiałów pierwszej potrzeby. Opróżnione garaże pełnią funkcję magazynów, które szybko się zapełniają dzięki hojności darczyńców z Polski, ale także zza granicy. Do tej pory z pomocą Salezjanów i wolontariuszy zorganizowaliśmy już pięć transportów najpotrzebniejszych produktów do naszych placówek na terenie Ukrainy. Wszystkie te działania dokumentuje salezjańska grupa medialna Art. 43, tworząc krótkie reportaże.

Razem z moim współbratem, Dominikiem (NDP), dostaliśmy propozycję od organizatorów akcji „Serce dla Ukrainy”  nagrania utworu, w celu wsparcia ich działań oraz ku pokrzepieniu wszystkich naszych braci z Ukrainy. Naszą pasją już od dawna jest tworzenie muzyki w stylu hip-hop/reggae. Wiedziałem, że będzie to trudne zadanie - jestem młodym zakonnikiem, który nigdy nie zaznał wojny, jakie słowa mam w takim razie skierować do ludzi, którzy tracą rodziny, ziemię i wolność? Jednak po krótkiej dyskusji zdecydowaliśmy się podjąć tego zadania. Utwór jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec agresji rosyjskiej, tam zawarliśmy też targające nami uczucia. Owocem współpracy jest piosenka pt. „Serce Ukrainie”, zachęcam wszystkich do odsłuchania i włączania się w akcję poprzez modlitwę, post i jałmużnę, do czego zaprasza nas obecna sytuacja! Nigdy więcej wojny!

Norbert Rosiński SDB (None Rhyme)

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony