radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Nowy teledysk artystki.

Premiera wideoklipu „Tato”, kompozycji o relacji nie z tej ziemi!

14 listopada w sieci pojawił się wideoklip do utworu „Tato” Gabrieli Blachy. Piosenka jest muzyczną opowieścią o relacji artystki z jej tatą, zmarłym kilka lat temu, Norbertem Blachą. Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty „Jakubowy Dar”.

Studio, domowe zacisze i…organy

Subtelny teledysk do utworu „Tato” to nietypowa podróż do miejsc, w których gliwicki artysta, tata autorki, spędził większość życia. Wspólnie z Gabrielą, odbiorcy klipu mogą odwiedzić studio nagrań założone przez jej tatę, siąść za organami w kościele, w którym Norbert był organistą i spędzić czas przy rodzinnym stole. Na kolejnych kadrach przeszłość miesza się z teraźniejszością. Na twarzy wokalistki nie widać jednak smutku…

- Jeśli kogoś nam brakuje, tak jak mnie brakuje mojego taty, to patrząc perspektywą Nieba, musimy pamiętać, że wszystko jeszcze przed nami. Tęsknota w nas siedzi i to jest normalne, wręcz wskazane. Czy mogłoby być inaczej, kiedy kogoś bardzo kochamy? - pyta artystka. Chciałam jednak, aby ten utwór nie był typowym wyciskaczem łez. Moje wspomnienia z tatą są mega radosne. Stworzyłam ten teledysk, a wcześniej - samą kompozycję, po to, by podzielić się moją radością i mieszającą się z nią wielką nadzieją na ponowne spotkanie. Wierzę, że odbiorcy właśnie to usłyszą w moim kawałku - dodaje.

Pytana o to, jak długo pracowała nad wyjątkową kompozycją, odpowiada: Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Wszystko spłynęło na mnie w jednej chwili, tekst i muzyka. W pośpiechu szukałam kartki papieru i długopisu, żeby tylko zdążyć zapisać całość. Ten moment był dla mnie niesamowicie magiczny. Na długo go zapamiętam.

Wzór i Przyjaciel

Norbert Blacha był cenionym polskim muzykiem, kompozytorem, aranżerem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach. Był również jednym z najbardziej znanych twórców muzyki religijnej w Polsce. Zmarł zimą 2012 roku. Jego córki kontynuują rodzinną muzyczną tradycję. „Tato” to utwór, który znalazł się na debiutanckiej płycie Gabrieli, wydanej w 2017 roku.

- Ciekawe jest dla mnie to, że gdziekolwiek jestem, poznaję nowych ludzi, w trakcie rozmów okazuje się, że ktoś miał okazję poznać Tatę. Wspomnienia tych osób są za każdym razem dobre, pozytywne, wesołe. Myślę sobie wow, też chcę być w ten sposób zapamiętana! To dopiero daje do myślenia i niezwykle mobilizuje, nie tylko muzycznie - mówi artystka.

Rodzinna klamra z muzyką w tle

„Tato” to czwarty wideoklip stworzony do utworów tworzących płytę „Jakubowy dar”.  Wcześniej w sieci ukazały się klipy do piosenek „Mamo”, „Jakubowy Dar” oraz „Pasterzem moim jest Pan”. Dwa pierwsze, razem z utworem „Tato” tworzą swego rodzaju rodzinną klamrę, opowiadając o relacjach z najbliższymi i o tym, że prawdziwa miłość, również ta rodzicielska, trwa wiecznie.

Wszystkie teledyski można zobaczyć na kanale Gabrieli Blachy w serwisie YouTube, a całej płyty posłuchać zarówno na YouTube jak i Spotify.

Teledysk został zrealizowany przez Kamilę i Jakuba Chojnackich z Onde Studio.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

04:00 - 04:10
Informacje o dniu
04:15 - 04:30
Stół Słowa Bożego
04:30 - 05:00
Katecheza - Trudne miejsca w Biblii
05:00 - 05:10
Pacierz
05:10 - 06:00
Studio regionalne

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony