radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Dzień Chwały” to kolejny krążek zespołu.

"Pomysł nagrania płyty "Dzień Chwały" pojawił się niedługo po wydaniu poprzedniej płyty pt. "Chwała Tobie Tato", jako kolejny krok na obranej przez zespół Kadosz drodze - tworzenia i wykonywania własnych pieśni uwielbienia, a w szerszym planie budowanie czegoś, co nazwaliśmy "kulturą uwielbienia" w naszym Kościele katolickim. Jednak niektóre utwory, które znajdą się na płycie, powstały dużo wcześniej, a z różnych przyczyn nie znalazły się na płycie "Chwała Tobie Tato".

To, co łączy płytę "Dzień Chwały" z jej poprzedniczką, to na pewno cel, jakim jest inspirowanie słuchacza do uwielbienia Boga i dania mu ku temu pomocy muzycznej. Jednak są też różnice: pierwszą z nich jest skład zespołu. Płytę "Chwała Tobie Tato" nagrywaliśmy ze składem "otwockim", tzn. oprócz Iwony i Marcina Ziemniewiczów (wokal, gitary), mieszkających na Śląsku, w Tarnowskich Górach, w nagraniu udział wzięli także Katarzyna i Rafał Hilbrycht (wokal, gitara basowa) oraz Sylwia i Witek Wilk (wokal, perkusja), mieszkający właśnie w Otwocku pod Warszawą. Skład ten krótko po wydaniu płyty został rozwiązany, po pierwsze ze względów logistycznych, po drugie dlatego, że powoli każdemu z nas zaczęły się rysować inne priorytety i kierunki w posłudze i pracy. Z perspektywy czasu widzimy, że zmiana ta wyszła nam wszystkim na lepsze.

Płytę "Dzień Chwały" nagrywamy w aktualnym składzie, z którym od 2 lat prowadzimy uwielbienie, czyli oprócz liderów są to: Jagoda Bismor (instrumenty klawiszowe), Dominik Sławiński (gitara basowa) oraz Marek Romanowski (perkusja). Gościnnie na płycie wystąpi także Dorota Zaziąbło (organy Hammonda) oraz Tomasz Szewczyk (wiolonczela). Realizacja, mix i mastering to dzieło Macieja Stacha, całość produkcji odbywa się w studiu Maq Records w Wojkowicach. Promocją i kontaktem z mediami zajmuje się Magdalena Wieczorek. Autorami muzyki i tekstów są Iwona i Marcin Ziemniewiczowie, aranżacje są owocem pracy całego zespołu. Nagranie płyty jest możliwe dzięki darowiznom wplacanym na konto Fundacji Kadosz Uwielbienie.

Bismor (instrumenty klawiszowe) o płycie „Dzień Chwały”:

„Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała” (Ps 34, 2)

Dzień chwały, to dzień, w którym codziennie objawia się Boża potęga, z której wylewa się ogrom niewyczerpanych łask Najwyższego. Właśnie o tym chcę świadczyć, grając ten tytułowy utwór, jak i wszystkie pozostałe, które zostały nagrane na płycie. Świadczyć w niejako inny sposób, bo poprzez dźwięki. Dźwięki, które w najpiękniejszy sposób pozwalają na wyrażenie tego, co czuję, tego, czym żyję i dla kogo żyję.

Każdy dzień wypełniony Bożą obecnością i chwałą jest wykonywaniem kolejnych kroków wstecz, ku większemu dostrzeżeniu, jakże niepowtarzalnego świata. Natomiast poszukiwanie szczęścia nie jest dla mnie obowiązkiem, ale integralną częścią poszukiwania źródeł moich wolnych decyzji. Codziennie na nowo odkrywam, że to właśnie w Jego oczach kryje się jedyny prawdziwy i niepowtarzalny obraz każdego z nas. A Jego miłość wylewa się na nasze życie strumieniami, wodospadami.

Możliwość współpracy z Iwoną i Marcinem to bez wątpienia łaska dana mi od Boga. Dzięki ich świadectwie życia, które dają nie tylko słowem i muzyką, ale codziennymi decyzjami i wyborami. Sprawiają, że rzeczywistość uwielbienia Pana Boga w zwykłej szarej codzienności może stać się także i moim udziałem.

Jeśli wątpisz, brak Ci odwagi i wiary, nie bój się – „Wstań więc i działaj, a Pan niech będzie z Tobą”. (1 Kro 22, 16)

Tobie chwała Jezu!

Iwona i Marcin Ziemniewicz
Kadosz
 
 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

08:15 - 09:00
Msza św.
09:00 - 09:10
Serwis informacyjny
09:10 - 09:15
Częstograj
09:30 - 10:00
Katecheza - Rozpoznaj charyzmaty
10:00 - 10:10
Serwis informacyjny

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony