Kolędowa płyta zespołu z Olsztyna.

"Mocni w wierze" to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga. Pragną pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą. Z potrzeby serca i natchnień Ducha Świętego od 2009 r. przygotowują koncerty – widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne. Wykorzystując nowe technologie, pragną udowodnić, że to, co duchowe, może być również atrakcyjne.

Ich koncerty tworzy:
około trzydziestoosobowy chór prowadzony przez Piotra Serbintowicza, 20 muzyków z Olsztyna i całej Polski (m.in. sekcja smyczkowa „Absolwent”), poruszająca muzyka na żywo z różnych stylów (m.in. rock, pop, gospel, reggae), utwory w autorskich aranżacjach, pełna obsługa techniczna, porównywalna z koncertami największych polskich gwiazd sceny muzycznej (dźwięk, wizja, światło),około 50 osób zaangażowanych w organizację, logistykę i promocję koncertu.

Przez długi czas nie posiadali nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych mszy akademickich. Zaczęli być określani „Mocnymi w wierze” po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami: Jesteście "zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze" (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również mottem zespołu.

Duchową opiekę nad zespołem sprawują księża parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie: ks. proboszcz Mirosław Hulecki oraz ks. Piotr Dernowski i ks. Piotr Podolak.

Więcej na stronie www.mocniwwierze.pl

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony