Zespół z Pewli Ślemieńskiej śpiewa kolędy razem z przyjaciółmi.

„W Betlejem przy drodze” to tytuł pierwszej płyty Zespołu Regionalnego Gminy Świnna „Hajduki”. „Ten album… jest ciepły i rodzinny. Niczym przy wigilijnym stole spotkaliśmy się w gronie wspaniałych przyjaciół, by wspólnie pokolędować i cieszyć się z narodzin Małego Jezusa. Zachęcamy Was, byście śpiewali razem z nami” – piszą na okładce płyty jej twórcy. Na płycie znalazło się 17 utworów – są to kolędy i pastorałki. „Hajduki” do swojego projektu zaprosiły Justynę Janik, finalistkę The Voice of Poland, beskidzkie kapele „Grojcowianie” i „Wałasi” oraz krakowskiego barda Andrzeja Sikorowskiego.

W skład Zespołu Regionalnego Gminy Świnna „Hajduki” wchodzą dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat. Na swoim koncie „Hajduki” mają wiele sukcesów na prestiżowych konkursach. W 2014 roku zespół ten kolędował w Gnieźnie dla Prymasa Polski arcybiskupa Józefa Kowalczyka.

Zespół zwyciężył w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” w Żywcu (konkurs z udziałem zespołów z Grupy Wyszehradzkiej), w jednym z najbardziej renomowanych festiwali kultury góralskiej – „Żywieckie Gody” oraz Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu.

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony