radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Na 15 grudnia zapowiedziano premierę płyty zespołu SECiM.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem, zespół SECiM, który związany jest z bielską Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody, zamierza wydać debiutancką płytę uwielbieniową. Zespół nie ma jeszcze pełnej sumy potrzebnej na tłoczenie dodatkowych sztuk płyty i profesjonalną promocję autorskiego albumu, dlatego zwrócił się za pomocą największej w Polsce platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl o wsparcie projektu.

Zespół SECiM wspiera od wielu lat różne działania ewangelizacyjne. Grał na wieczorach chwały, spotkaniach modlitewnych, Mszach z modlitwą o uzdrowienie, koncertach ewangelizacyjnych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak wyjaśnił lider zespołu i kompozytor Kamil Orlicki, zespół zrodził się z potrzeby serc, aby modlitwie wspólnotowej towarzyszyła muzyka uwielbienia. „Na przestrzeni kilku lat zespół ewoluował, nosząc pierwotnie nazwę Tehillah. Bóg potwierdzał, że pragnienia, które rodzą się w nas, mają swoje odzwierciedlenie w naszych utworach. Większość tekstów i muzyki powstała w trakcie osobistej modlitwy oraz doświadczenia spotkania z żywym Bogiem” – zaznaczył muzyk.

Zespół jest przekonany, że dużo osób, w kraju i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie wspólnota Cyryl i Metody ewangelizuje, czeka na płytę.

„Wielokrotnie słyszeliśmy świadectwa ludzi, którzy dzielili się tym, jak nasze pieśni grane podczas spotkań modlitewnych oraz koncertów otwierają ich serca i sprawiają, że doświadczają spotkania z żywym Bogiem. Dlatego chcemy dzielić się tymi utworami, aby inne wspólnoty i kościoły mogły doświadczyć tego samego” – dodali.

Większość kosztów, takich jak wynajęcie studia nagrań, projekt okładki, klip i symboliczny nakład płyt w ilości 1500 sztuk, zespół ponosi sam. „Ufamy i jednocześnie zakładamy, że popyt na płytę będzie o wiele większy niż początkowo planowaliśmy” – zaznaczyli członkowie zespołu i zapowiedzieli, że zamierzają, dzięki zebranym pieniądzom, nagrać profesjonalny teledysk, promujący wydawnictwo na platformie youtube.

12 utworów na płycie to autorskie kompozycje. „Podczas tworzenia i nagrywania tej płyty doświadczaliśmy, że Bóg jest i działa swoją mocą” – przyznają w zamieszczonej na platformie deklaracji. Wykonawcami na płycie jest 9 osób – 5 instrumentalistów i 4 wokalistów.

Do tej pory ukazał się w sieci internetowej kilkuminutowy miks piosenek z płyty.

Niebawem ma także ukazać się dokumentalny film z sesji studyjnej, który będzie promował konkretny utwór z płyty „Bóg Adonaj”. Patronat nad płytą objęło radio „Anioł Beskidów”.

Licząca kilkaset osób Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej istnieje od 2006 roku. Podejmuje liczne działania ewangelizacyjne, zwłaszcza prowadząc kursy, rekolekcje i misje parafialne.

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

06:00 - 06:30
Różaniec - tajemnice bolesne
06:30 - 07:00
Godzinki
07:00 - 07:10
Informacje o dniu
07:10 - 07:15
Częstograj
07:30 - 08:00
Rozmowa dnia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony