radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Były modlitwa, kompania honorowa w sanktuarium i pokazy bojowe. 
Mszy św. w intencji żołnierzy przewodniczył bp Roman Pindel, a na popisy sprawności zapraszał dowódca 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.
 
Jak przypominali żołnierze, tradycja wspólnego świętowania bielskiego garnizonu Wojska Polskiego i sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w tym roku ma już 25 lat, a zapoczątkowana została w 1992 r.
 
W imieniu wojskowych oraz gospodarzy sanktuarium - ojców franciszkanów - wszystkich powitał o. Bogdan Kocańda OFMConv. Wśród gości byli przedstawiciele wojskowych organizacji kombatanckich, parlamentarzyści, delegaci władz samorządowych.
 
Bp Pindel w homilii przypomniał o wielkim zaangażowaniu żołnierzy oraz innych służb mundurowych podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży. Dziękując za nie, zwracał uwagę na zaskoczenie, jakim było dla gości z niektórych państw zaufanie, jakim cieszą się nasi żołnierze. Ta postawa służby była zaskoczeniem zwłaszcza dla młodych z krajów, gdzie rządzą junty wojskowe.
 
- Mówi się, że mundur zobowiązuje do honorowego zachowania, a nosić go jest zaszczytem. Zanim ktoś zostanie dopuszczony, aby go nosić, musi zostać zweryfikowany i musi dowieść, że będzie go godnie nosił. Ten mundur będzie znakiem, że człowiek go noszący jest wiarygodny, że nie zawiedzie, a w razie wyboru sumienia, stanie posłusznej stronie - nawet, gdy będzie postawiony wobec najtrudniejszych dylematów i skrajnego niebezpieczeństwa dla swojego życia. Tej wiarygodności w służbie, tego pokoju sumienia i wiernego wypełnienia misji życzymy i o nie się modlimy - mówił bp Pindel.
 
Po Mszy św. grupa rekonstrukcji historycznych zaprosiła bp. Pindla i o. Kocańdę do odpalenia zrekonstruowanej zabytkowej armatki, a żołnierze zaprezentowali pokaz szturmu bojowego.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony