radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Obchody rocznicy męczeństwa św. Maksymiliana odbędą się w niedzielę 14 sierpnia. 
Ich szczytem będzie Msza św. o 10:30 sprawowana na skwerze między Blokiem Śmierci i pralnią obozową, tuż przy wejściu na dziedziniec ze ścianą straceń.
 
Część uczestników uroczystości dotrze na miejsce pieszo, w ramach tradycyjnych pielgrzymek. O godz. 8.00 rozpocznie się modlitwa w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach. Pół godziny później - o 8.30 zaplanowano krótkie nabożeństwo w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Z obu tych miejsc wyruszą następnie piesze pielgrzymki, w których wierni przejdą do byłego obozu. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10.30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.
 
Do udziału w uroczystościach zostali zaproszeni wierni ze wszystkich parafii diecezji bielsko-żywieckiej, której głównym patronem jest św. Maksymilian. Ci, którzy nie będą mogli pojechać do Oświęcimia, wysłuchają w swoich kościołach okolicznościowego listu pasterskiego bp. Romana Pindla. Ordynariusz bielsko-żywiecki nawiązuje w nim między innymi do wciąż powracającego pytania o obecność Boga w czasach Gehenny Auschwitz. W odpowiedzi przywołuje wspomnienia niedawnej wizyty papieża Franciszka w Polsce:
 
− W czasie Mszy św. sprawowanej przed dwoma tygodniami na Jasnej Górze papież Franciszek powiedział, że „Bóg nas zbawia, stając się małym, bliskim i konkretnym”. Taka właśnie jest odpowiedź Boga wobec zła, jakiego dopuścili się pomysłodawcy i wykonawcy idei zadawania śmierci na masową skalę – odpowiedź bliska i konkretna – w osobie św. Maksymiliana i wielu męczenników obozów koncentracyjnych, dających świadectwo, że Bóg jest tam w obozie - cierpi i umiera w milionach ofiar − pisze biskup bielsko-żywiecki.
 
Bp Pindel wzywa wiernych do naśladowania o. Kolbego w dawaniu świadectwa naszej przynależności do Chrystusa oraz do modlitwy przez jego przyczynę o obfite owoce zakończonych niedawno Światowych Dni Młodzieży.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony