radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

 Wszystkie ręce na pokład! W domu parafialnym w Bielsku-Białej Wapienicy kilkudziesięciu wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży kompletowało prawie 6 tys. pakietów dla swoich gości, którzy spędzą "Dni w Diecezji" na Podbeskidziu.

Przez obszerne korytarze domu parafialnego w Bielsku-Białej Wapienicy trudno się nawet prześliznąć. W każdym kącie, w każdej sali - obok wysokich palet z kartonami wypełnionymi prezentami, które dostaną goście z całego świata, którzy od 19 do 24 lipca spędzą "Dni w Diecezji" na Podbeskidziu - pracują w małych grupach wolontariusze.

Jedni przygotowują identyfikatory pielgrzyma województwa śląskiego - do pojedynczej folii trzeba włożyć kartkę, którą wypełnią sami pielgrzymi i doczepić smyczkę. Inni przygotowują papierowe torby, do których wkładają dwa elementy odblaskowe, diecezjalny wielofunkcyjny gadżet czyli "pstryk" zwany inaczej spinaczem, mapę diecezji (przygotowano dwie wersje: polsko-włosko-francuską i polsko-niemiecko-angielską) z zaznaczonymi atrakcjami regionu, a także dwie publikacje - książkę ks. Grzegorza Poloka "Rozwiń skrzydła" i przewodnik po historii Polski. Oczywiście każdy pilnuje, by do jednej torby wrzucić komplet w jednym języku gości!

- Nie chcieliśmy, żeby pakiet był zbyt obszerny, a przez to kłopotliwy w transporcie – młodzi pojadą z nim przecież jeszcze do Krakowa - informował ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny koordynator ŚDM.

Razem z młodzieżą ramię w ramię pracują jej duszpasterze: ks. Tomasz Wojtyła z bielskiej Kamienicy, ks. Piotr Niemczyk z Wapienicy, ks. Łukasz Listwan z Brzeszcz i ks. Tomasz Gwoździewicz ze Skoczowa.

Kiedy po południu przyjeżdżają zamówione dla wszystkich pizze, cała ekipa błyskawicznie zbiera się w jednej sali. Dziewczyny się śmieją, ze opadły z sił i ta pizza to najlepszy ratunek dla nich.  Obiad nie trwa długo! Kilkanaście minut odpoczynku i już wszystkie mrówki znowu uwijają się w pracy.

Przygotowane pakiety w sobotę 16 lipca przed południem odbiorą parafialni koordynatorzy ŚDM, podczas swojego spotkania w kurii diecezjalnej. Pielgrzymi z całego świata otrzymają prezenty po przybyciu do bielsko-żywieckich parafii.

Pierwsi goście podbeskidzkich rodzin przybędą już w poniedziałek 18 lipca wieczorem. Kolejni - we wtorek i środę do południa. Od środy będą też realizować przygotowany dla nich program: odwiedzą Muzeum Auschwitz-Birkenau, pojada na wycieczkę Pętlą Beskidzką, wybiorą się w góry.

Najwięcej gości przyjedzie z Francji (to prawie połowa z ponad 5700 osób, które odwiedzą Podbeskidzie), przyjadą także pielgrzymi z Włoch, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Portugalii, Danii, Holandii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Botswany, Filipin, Hong-Kongu, Kanady, Malezji, St. Lucii, Tajwanu, Brazylii, Namibii, Indonezji, Timoru Wschodniego, Kenii, Tanzanii. Przez prawie tydzień – od 19 do 24 lipca będą mieszkać w domach wielu naszych diecezjan.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony