radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji oazowych dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła, spotkali się na swoim Dniu Wspólnoty w kościele św. Pawła Apostoła na osiedlu Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.
 
Oazowicze pięciu wakacyjnych wspólnot Ruchu Światło-Życie - jedna Oaza Dzieci Bożych, trzy oazy młodzieżowe i jedna oaza Domowego Kościoła - z diecezji bielsko-żywieckiej, a także warszawsko-praskiej, przeżywali swój Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej "Góra Oliwna",14 lipca w kościele św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej na osiedlu Polskich Skrzydeł. Ich bazami rekolekcyjnymi były: Bystra Krakowska, Czernichów, Pewel Mała, Zagórnik i Żarnówka.

Spotkanie rozpoczęli tradycyjnie od prezentacji oaz: przedstawienie wspólnoty, świadectwa przeżycia oazy i piosenki danej wspólnoty. Następnie razem uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył także niegdysiejszy oazowicz - biskup Piotr Greger.

Po przerwie na posiłek oazowicze rozpoczęli celebrację Godziny Odpowiedzialności, w czasie której wielu z nich złożyło abstynenckie deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W czasie homilii biskup Piotr Greger mówił m.in. o tym, jak formacja w Ruchu Światło-Życie wpłynęła na jego życie: - Osobiście, bardzo wiele zawdzięczam formacji, jaką przebyłem na drodze charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Krocząc drogami ewangelizacji, deuterokatechumenatu i diakonii coraz bardziej poznawałem Chrystusa i uczyłem się miłości do Kościoła. Ten Ruch zakorzenił we mnie zainteresowanie, a nawet swoistą pasję do liturgii, która jest światem znaków zbawczego działania Jedynego Odkupiciela Człowieka.

Biskup dodał, że w czasie rekolekcyjnego czasu Namiotu Spotkania, nauczył się spotkania z Bogiem obecnym w Jego słowie. - To wtedy także zacząłem uczyć się doceniać dar spotkania z drugim człowiekiem poprzez regularne spotkania w grupach, wspólnie podejmowane zadania i wypełniane dyżury. - dodał biskup, podkreślając: - Formacja w tym Ruchu z pewnością doprowadziła mnie na drogi kapłańskiego powołania. Dla mnie formacja Ruchu Światło-Życie z wszystkimi jej wymaganiami, jest modelem, programem, metodą, sposobem na czas realizacji codziennych zadań biskupich.

Na koniec reprezentanci uczestników rekolekcji Domowego Kościoła, odczytali specjalny list, skierowany do papieża Franciszka. Napisali w nim m.in. "Nasze rekolekcyjne pielgrzymowanie łączymy także z oczekiwaniem na ŚDM, do których duchowo przygotowaliśmy się we wspólnotach Kościoła. Czekając na Twój przyjazd Ojcze Święty, pragniemy ten czas przeżyć wraz z Tobą w duchu odważnego spojrzenia w oczy Jezusa, pełne nieskończonej miłości i miłosierdzia".

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

06:30 - 07:00
Godzinki
07:00 - 07:10
Informacje o dniu
07:10 - 07:15
Częstograj
07:30 - 08:00
Rozmowa dnia - Sport
08:00 - 08:15
Jutrznia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony