radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

- Ten przegląd wskazuje wyraźnie: widać, że w Milówce jest szkoła muzyczna Golców i muzykowanie młodych artystów stoi na naprawdę wysokim poziomie! - podkreśla Ewa Kojro z jury 17. Przeglądu Piosenki Religijnej.

Po raz siedemnasty, na scenie amfiteatru w Milówce wystąpili uczestnicy Przeglądu Piosenki Religijnej, organizowanego co roku przez parafię Wniebowzięcia NMP i miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Choć - jak przyznaje jury - wykonawców było mniej niż zwykle, muzyczny poziom wywindowali bardzo wysoko!
 
- Na scenie zaprezentowało się w tym roku 27 wykonawców: solistów, duetów i zespołów z Milówki i sąsiednich miejscowości. Po raz siedemnasty zasiadałem w komisji oceniającej ich występy i muszę zdecydowanie podkreślić, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy - mówi Ryszard Wróbel, przewodniczący jury przeglądu w Milówce. - Imponują trafnością doboru repertuaru do własnych możliwości. Co więcej - repertuar jest bardzo wyszukany i aranżacyjnie dopracowany do perfekcji.
 
Razem z Ryszardem Wróblem, występy oceniali: Ewa Kojro, Wanda Cojda, Marcin Biegun i Włodzimierz Plewniak.
 
Na najwyższe noty w tym roku zasłużył duet reprezentujący żywieckiego "Kornika" czyli Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych - Kinga Kręcichwost i Paweł Zawiła, przygotowany przez Lucynę Grońską-Dobosz. Złapali za serce jury wykonaniem dwóch piosenek: "Nasz Bóg" i "Nikt Cię nie kocha tak jak ja".
 
Nagrodę finansową, ufundowaną przez braci Golców oraz sprzęt elektroniczny wręczył im ich starszy brat Stanisław. Jednocześnie zaprosił na wielki koncert dla wolontariuszy  Światowych Dni Młodzieży, który odbędzie się z udziałem Golec uOrkiestry 31 lipca w Krakowie - na zakończenie ŚDM. Gościem koncertu będzie papież Franciszek.
 
W gronie szkół ponadgimnazjalnych, równorzędną pierwszą nagrodę jury przyznało Zespołowi "Credo" z Juszczyny, działającego przy miejscowej parafii pod opieką Marzeny Mrowiec oraz Dominice Kubień z LO w Milówce, która przygotowywała się pod opieką ks. Przemysława Gawlasa.
 
Nagrody podczas konkursowej gali laureatów wręczali: ks. proboszcz Stanisław Lubaszka, wójt Milówki Robert Piętka oraz członkowie jury. Ogłoszenie wyników poprzedziły popisy grupy mażoretek, zrzeszającej dziewczęta w wieku od 8 do 14 lat oraz występ grupy młodych dudziarzy, którzy na scenie wystąpili ze swoim opiekunem Czesławem Węglarzem - mistrzem gry na unikatowych instrumentach - i Andrzejem Maciejowskim, dyrektorem GOK-u.
 
Na scenie amfiteatru nie mogło zabraknąć oczywiście zespołu regionalnego "Hulajniki", rozsławiającego Milówkę na wielu przeglądach, konkursach i festiwalach folklorystycznych.
 
Wśród oklaskujących młodych muzyków nie zabrakło poprzedniego proboszcza parafii ks. Józefa Nędzy, a także radnych i reprezentantów władz samorządowych gminy. Gale laureatów połączono z piknikiem parafialnym.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

07 Gru 2023 - czwartek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

08 Gru 2023 - piątek
08:15 - 09:00
Msza św.

08 Gru 2023 - piątek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony