radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

167 uczniów podstawówek wystartowało w rejonowych eliminacjach 21. konkursu wiedzy biblijnej.

Laureaci konkursu, który wstępnie przeprowadzono w szkołach podstawowych, rozwiązywali test, składający się 33 pytań. Musieli wiedzieć, kto nazwał Maryję „Matką mojego Pana”, gdzie Jezus rozpoczął swoją publiczną działalność i jakie pierwsze słowa skierował do uczniów po swoim zmartwychwstaniu.

Większość pytań wymagała jedynie wybrania poprawnej odpowiedzi. Ale trzeba było również ułożyć chronologicznie siedem różnych wydarzeń opisanych w Ewangelii, albo napisać kto i do kogo powiedział na przykład: „Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz”.

Uczestnicy konkursu spotkali się w trzech miejscach: w parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, w parafii św. Klemensa w Ustroniu oraz w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej. Tutaj konkurs zainaugurowało nabożeństwo Słowa Bożego, które odprawił dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Marek Studenski. W okolicznościowym słowie zwrócił uwagę na fakt, iż rozgrywany już po raz 21. konkurs wiedzy biblijnej tym razem dotyczy Ewangelii według św. Łukasza, wielkiego piewcy Bożego Miłosierdzia.
− Właśnie w tym czasie w naszej diecezji trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego, a w wkrótce rozpocznie się także Rok Miłosierdzia w całym Kościele Powszechnym − przypomniał ks. Marek Studenski.

Po Nabożeństwie, w którym uczestniczyli także katecheci i opiekunowie, uczestnicy konkursu przeszli do wcześniej przygotowanej sali. Tutaj oficjalnie otwarto kopertę z pytaniami, które wręczono uczniom. Przeprowadzony w ramach etapu rejonowego test pozwoli wyłonić najlepszych znawców Ewangelii Łukaszowej w diecezji. Zwycięzców poznamy dopiero 31 marca przyszłego roku.

Konkurs wiedzy biblijnej organizowany jest w diecezjach, które znajdują się na terenie województwa śląskiego. Jego celem jest ukazanie wartości Pisma św. w życiu człowieka, a także pogłębienie wiary i ukształtowanie postaw w oparciu o poznane Słowo Boże. Tym razem św. Łukasz, piewca Bożego Miłosierdzia zachęca młodych do działań związanych z miłosierdziem względem bliźnich.

aniolbeskidow.pl / bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Ogłoszenia

Modlitwy na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, otwarcie wystawy polskich i ukraińskich ikon, spotkanie z bp. Edwardem Kawą z Lwowa, rozmowy w małych grupach, czuwanie oraz Msza św. będą miały miejsce 9 sierpnia 2024 r. w ramach oświęcimskich obchodów 82. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

14 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

14 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

15 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony