radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Turniej piłkarski, popisy akrobatyczne, taneczne i pokaz umiejętności cheerleaderek, poprzedziły oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy Gimnazjum nr 1 im. gen. Władysława Andersa na bielskich Leszczynach.

Marzyli o nim od dawna! Na starym, asfaltowym, nierównym i popękanym boisku, żadna gra nie sprawiała już przyjemności i... groziła kontuzją. Od 19 maja gimnazjaliści z Leszczyn - i wszyscy, pasjonaci gier zespołowych - mogą już oficjalnie korzystać z nowego, wielofunkcyjnego boiska.

Wstęgę uroczyście przeciął Jacek Krywult, prezydent miasta, w obecności gimnazjalistów, ich nauczycieli z dyrektor Anną Kruk na czele, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości - m.in. przedstawicieli władz samorządowych i instytucji oświatowych. Następnie katecheta gimnazjalistów ks. Jarosław Fijołek poświęcił boisko, zapraszając do modlitwy za wszystkich, którzy będą z niego korzystali.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, uczniowie zachęcili prezydenta do wykonania pierwszego strzału na bramkę. Bramkarz przymrużył oko i bardzo się postarał, by pierwszy strzał był celny! Piłka wpadła do bramki!

Uroczystości na boisku poprzedziło spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie goście życzyli młodzieży jak najlepszego wykorzystania obiektu do rozwijania sportowych pasji i wręczyli im przydatny sprzęt do gier zespołowych. A młodzi zaprezentowali swoje umiejętności: akrobatyczne, żonglerskie i taneczne.

Boisko robi wrażenie - asfaltową nawierzchnię zastąpiła nowoczesna, poliuretanowa. Obiekt jest wyposażony w bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do gry w siatkówkę, i dwa komplety do gry w koszykówkę.

Projekt zrealizowano w ramach programu pn. "Modernizacja boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej".

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony