radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Przeżywaniu Jubileuszu Miłosierdzia poświęcono wiosenną sesję Akcji Katolickiej. Stowarzyszenie działa w 68 parafiach diecezji bielsko-żywieckiej i zrzesza ponad tysiąc członków.

Sesję połączono z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Zainaugurowała ją Msza św., którą wraz z biskupem-seniorem Tadeuszem Rakoczy koncelebrowali ks. prof. Tadeusz Borutka, diecezjalny asystent Akcji, wraz z duszpasterzami parafialnych oddziałów stowarzyszenia. Pielgrzymka wpisała się także w program przygotowań do przyjęcia przez kościół sanktuaryjny tytułu Bazyliki Mniejszej, nadanego przez Stolicę Apostolską. Uroczystość odbędzie się w sobotę 2 lipca, ale już w przeddzień spotkania Akcji Katolickiej rozpoczął się w Hałcnowie cykl spotkań modlitewnych, w których uczestniczyć będą wierni kolejnych dekanatów i parafii Podbeskidzia.

Po modlitwie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej członkowie Akcji Katolickiej przeszli do pobliskiego domu kultury. Tutaj przed odbyła się druga część jubileuszowego spotkania. Rozpoczęło ją wystąpienie Haliny Szydełko, byłej prezes, a obecnie członka Zarządu Krajowego Akcji, która mówiła o tym, jak istnienie i działanie stowarzyszenia wpisuje się w krajobraz bieżących wydarzeń politycznych i społecznych kraju. Z kolei diecezjalny Misjonarz Miłosierdzia ks. dr Przemysław Sawa przedstawił zebranym zarys nauczania papieża Franciszka, dotyczącego Bożego Miłosierdzia. Spotkanie uwieńczył występ artystyczny.

Akcja Katolicka w diecezji bielsko-żywieckiej została erygowana przez bp. Tadeusza Rakoczego w listopadzie 1996 r. Jak wynika ze sprawozdania z działalności stowarzyszenia za rok 2015 oddziały Akcji istnieją w 68 parafiach. Ponad 30 oddziałów deklaruje zaangażowanie w dzieła miłosierdzia - od rozprowadzania świec Caritas, poprzez kwesty i zbiórki odzieży i żywności, organizowanie spotkań chorych oraz dożywiania dzieci w szkołach aż po opiekę nad seniorami i rodzinami wielodzietnymi. Akcja prowadzi trzy świetlice dla dzieci i młodzieży, w kilkunastu parafiach organizuje wyjazdy wypoczynkowe dla najmłodszych, w trzech miejscowościach członkowie Akcji Katolickiej zorganizowali pomoc dla Ukrainy. Szczególnym charyzmatem Akcji Katolickiej jest modlitwa za kapłanów oraz duchowa adopcja dziecka poczętego - udział w tych dziełach deklaruje z górą pół tysiąca członków z ponad czterdziestu parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - TUTAJ

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony