radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Uratowali już niejedno życie. Dobrze znają ich także piesi pielgrzymi do Łagiewnik czy na Jasną Górę. Ich znakomite kwalifikacje, to zasługa ciągłych szkoleń. Od siedmiu lat organizują manewry ratownicze. Maltańczycy dziś potrzebują naszej pomocy.

ZOBACZ GALERIĘ 

Dla wielu, służba wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej jest niemal niezauważalna. Cicho czuwają gdzieś na końcu grup pieszych pielgrzymów, w zatłoczonych halach koncertowych, za liniami boisk sportowych, w sztabach najróżniejszych imprez masowych i przedsięwzięć szkolnych czy parafialnych.

Niezliczonej liczbie pieszych pielgrzymów kojarzą się z ulgą, jaką przynoszą opatrując zbolałe stopy. Ale jest i grono takich osób, którym ich szybka reakcja naprawdę uratowała zdrowie, a nawet życie.

Umiejętności ratowników z MSM na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, to nie kwestia przypadku. Przez cały rok solidnie się szkolą. Największym treningowym sprawdzianem ich umiejętności są Międzynarodowe Maltańsko-Strażackie Manewry Ratownicze, na pomysł których wpadli maltańczycy z oddziału w Kętach wraz z druhami zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.
Jednak by zorganizować manewry w tym roku, potrzebują wsparcia finansowego. Zdecydowali się na szukanie go poprzez portal "Polak potrafi". By zrealizować swój plan potrzebują 15 tys, zł. Do tej pory zebrali nieco ponad 900 zł... O tym jak finansowo pomóc maltańczykom - ofiarowując każdą sumę, od 1 zł wzwyż -  można przeczytać TUTAJ  !

W tym roku manewry odbędą się w Szczyrku od 23 do 25 września. Z roku na rok rośnie liczba rywalizujących drużyn ratowniczych Maltańskiej Służby Medycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i innych jednostek ratowniczych.

- Będę z nami przyjaciele z Polski, Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech. Sprawdzimy swoje umiejętności w działaniu. Będzie się liczył czas i skuteczność działania. Zawodników będą oceniać sędziowie - doświadczeni ratownicy medyczni - mówi Mariusz Zawada, szef kęckich maltańczyków.
- W tym roku chcą być z nami także jednostki ratownicze GOPR, WOPR, ZHP, PCK i Zakładowych Służb Ratowniczych.

Manewrom będzie towarzyszyć III Maltański Dzień Promocji Zdrowia. Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym: biskup Roman Pindel, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Antoni Byrdy burmistrz Szczyrku. Pozyskane pieniądze zostaną spożytkowane m.in. na: nagrody, materiały do przygotowania pozorowanych zadań, paliwo do samochodów obsługujących manewry, zakwaterowanie obsługi i sędziów.

ZOBACZ GALERIĘ 

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony