radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy gimnazjum i liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego pomagają misji w Kasisi, gdzie siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi prowadzą największy w Zambii sierociniec.

Uczniowie gimnazjum i liceum prowadzonego przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne w Bielsku-Białej, razem ze swoimi nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły, postanowili materialnie i modlitewnie zaadoptować dziewięcioro dzieci z sierocińca Kasisi Children’s Home, który w zambijskim buszu prowadzą polskie siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi.

Sierociniec wspiera Fundacja Kasisi, powołana przez dziennikarza Szymona Hołownię. To największy sierociniec w Zambii, który utrzymuje się z darów materialnych ludzi dobrej woli z całego świata.

Miesięczny koszt jego utrzymania to 100 zł, co w zależności od liczebności klasy daje 5-6 zł miesięcznie na osobę. – Suma nie jest duża, a pomoc ogromna – mówi Anna Ficoń, nauczycielka anielskiego i inicjatorka akcji w szkole. – Chcemy, aby nasi uczniowie mieli świadomość, że wystarczy podzielić się małą częścią tego, co sami otrzymaliśmy. W ten właśnie sposób zmieniamy świat na lepsze.

Adopcja to kontynuacja ubiegłorocznej akcji w szkole "Ozłacamy Kasisi", w czasie której uczniowie zbierali złotówki dla sierocińca, przygotowywali sznurkowe bransoletki dla Afrykańczyków, zorganizowali koncert dla Afryki, a także poznawali realia życia na Czarnym Lądzie.

W tym roku na szkolnym korytarzu przygotowali okazałą planszę, na której przymocowali portrety wszystkich swoich dzieci z Kasisi. na specjalnym profilu facebookowym poznają ich codzienność.

Tak naprawdę dzieci adoptowanych przez środowisko KTK jest jeszcze więcej! "Swoje" dziecko w Kasisi ma także Anna Ficoń. 3,5-letnia dziewczynka, która jest jej "adopcyjna córką" ma na imię... Precious - które można przetłumaczyć jako skarb, coś drogocennego. Precious jest z Anną stale - także dzięki temu, że jej zdjęcie stało się tapetą w jej telefonie. - Nigdy nie przywiązywałam się do tapet w telefonie i zmieniałam je co tydzień. Ale Precious zmieniła ten stan rzeczy - śmieje się Ania. - Zdjęcie jest tu już na stałe...

Jak podkreśla angliska bielskich uczniów ze szkół KTK, bakcyla pomagania Kasisi połknęła po rekolekcjach, które w Korbielowie współprowadził Szymon Hołownia. Pasja, zapał, oddanie z jakim mówił o Kasisi zdeterminowało ją do włączenia się w projekty pomocy przygotowywane przez fundację. Z wielkim zaangażowaniem włączyli się w nie także uczniowie.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony