radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Zanim przystąpili do odpowiedzi na pytania, zebrali się w kościele i modlili pod przewodnictwem ks. dr. Marka Studenskiego, wikariusza generalnego i dyrektora wydziału katechetycznego kurii, który przypomniał im, jak cenną wiedzę zdobyli dzięki biblijnej lekturze.

- Życzę wam, by ta lektura była przewodnikiem na dalszej drodze waszego życia - dodawał ks. dr Studenski.
 
- W tym roku uczniowie zgłębiali księgę Ewangelii św. Łukasza i wykazali się naprawdę znakomitą znajomością tekstu. Wystarczy spojrzeć na wyniki laureatów, którzy rozwiązali test prawie bezbłędnie - mówi Anna Ficoń, czuwająca już po raz kolejny nad organizacją tego konkursu biblijnego.
 
- Ta Ewangelia w sposób najbardziej dobitny ukazuje prawdę o Bogu, który jest miłosierny. Ten sam autor później także w Dziejach Apostolskich opisuje, jak miłosierdzie Boże było doświadczane przez ludzi - mówił bp Piotr Greger i gratulował finalistom bardzo dobrej znajomości tej Ewangelii.
 
- Wszystkim życzę, aby to, co było, i to, co jest przed nami, okazało się czasem spotykania na płaszczyźnie wiary ze zmartwychwstałym Panem po to, abyśmy od Niego doświadczali mocy i miłosierdzia - dodawał bp Greger, życząc wszystkim finalistom dalszych sukcesów w zdobywaniu biblijnej wiedzy.
 
Do gratulacji dołączyli się: Ilona Włoch z bielskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, Jerzy Pilch, wójt gminy Brenna, i Karol Niedźwiedzki, dyrektor góreckiego Zespołu Szkół.
 
Chwilę później laureaci i finaliści odebrali dyplomy i nagrody. Te najcenniejsze przypadły laureatom, czyli zdobywcom miejsc na podium.
 
W 21. edycji KWB zwyciężyła Emilia Łopatka z SP 3 w Bielsku-Białej. Drugie miejsce ex aequo zajęli Mateusz Labza z Bąkowa i Jan Karbowski z Rychwałdu. Na trzecim miejscu znalazła się Oliwia Dzida z Wilamowic.
 
- Bardzo się cieszę z sukcesu Emilki, która włożyła wiele pracy w przygotowanie. Bardzo dużo znaczyło też zaangażowanie rodziców - mówi Beata Pawlus-Dusik, katechetka zwyciężczyni.
 
Ks. dr Marek Studenski podziękował wszystkim katechetom za przygotowanie uczniów do konkursu. Podziękowania
za pomoc udzieloną przy organizacji konkursu otrzymał też ks. Krzysztof Pacyga, proboszcz parafii.
 
- Nie wyobrażamy sobie, żeby finał mógł odbywać się gdzieś indziej - podkreślał wójt Brennej Jerzy Pilch.
 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony