radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Msza św. odpustowa pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla była 17 września 2023 r. kulminacyjnym wydarzeniem związanym z jubileuszem 30. rocznicy koronacji koronami papieskimi Piety Hałcnowskiej, cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w sanktuarium w Hałcnowie. Hierarcha przywołał słowa kard. Franciszka Macharskiego, który koronując figurę maryjną we wrześniu 1993 r. zachęcał do stawiania odważnych pytań o wiarę po to, by ją umacniać i uzasadniać.

Za ówczesnym metropolitą krakowskim bp Pindel powtórzył pytania, jakie purpurat postawił trzydzieści lat temu w swojej homilii poprzedzającej koronację. Wtedy też podjął ważny moment w historii figury Matki Bożej ze zdjętym z krzyża Jezusem

Zdaniem biskupa bielsko-żywieckiego, odpowiedź kaznodziei sprzed trzech dekad, który zachęcał do radykalnych pytań o sens doświadczenia wiary w świetle Ewangelii, prowadzi nie do zwątpienia i niewiary, lecz przypomina, że „w wierze i miłości przyjmującej łaskę Chrystusa jest wielkość, jest cudowna łaskawość także i tej naszej figury” – jak to ujął kard, Macharski.

Udostępnij:

Ogłoszenia

Modlitwy na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, otwarcie wystawy polskich i ukraińskich ikon, spotkanie z bp. Edwardem Kawą z Lwowa, rozmowy w małych grupach, czuwanie oraz Msza św. będą miały miejsce 9 sierpnia 2024 r. w ramach oświęcimskich obchodów 82. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

14 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

14 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

15 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony