Pierwsze owoce Jubileuszu Miłosierdzia
Spis treści
Strona 1 z 5
Biskup Bielsko-Żywiecki w liście pasterskim na III niedzielę Wielkiego Postu (28 lutego 2016 r.) pisze o wydarzeniach nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
LIST PASTERSKI BISKUPA BIELSKO-ŻYWIECKIEGO
NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2016 ROKU
Aby Miłosierdzie Boże dotarło do każdego serca.
Drodzy Bracia i Siostry,
„Co jeszcze można zrobić?” – pytają zrozpaczeni rodzice, gdy lekarz bezradnie rozkłada ręce nad ich chorym dzieckiem. „Co mogę jeszcze zrobić?” – zadaje sobie pytanie udręczona żona, gdy kolejny już raz po pijanemu mąż robi awanturę i nie pozwala zasnąć jej, ani dzieciom. „Co jeszcze można zrobić?” – zastanawiają się rodzice, gdy wiele już razy próbowali rozmawiać z córką, by nie marnowała swojego młodego życia u boku mężczyzny, który wcześniej zostawił swoją żonę z dwójką dzieci, a później dwie inne kobiety.
„Co jeszcze można zrobić?” – pyta właściciel drzewa figowego, od trzech lat daremnie szukający na nim jakiegokolwiek owocu. W końcu nakazuje ogrodnikowi: „Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?” (Łk 13, 7) Jednak ten odpowiada: „Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć” (Łk 13, 8-9). Przypowieść o nieurodzajnym drzewie figowym zachęca do cierpliwości wobec braku poprawy u bliźniego, wobec jego trwania w grzechu czy obojętności na upomnienie. Chrystus wzywa w niej, by dać kolejną szansę i poszukiwać nowych sposobów zawrócenia człowieka z jego błędnej drogi. Sam Jezus w całej Ewangelii jawi się jako Dobry Pasterz, gotowy pozostawić dziewięćdziesiąt dziewięć owiec, by poszukiwać tej jednej, która się zagubiła. To sprawia, że Kościół – pasterze, ale także wierni, którzy doświadczyli już Bożego Miłosierdzia, stawiają sobie wciąż pytanie: „Co jeszcze można zrobić wobec tych, którzy nie otworzyli się na Boże Miłosierdzie, a do tego stronią od Tego, który jest miłosierny i łaskawy?”
1. Jubileusz Miłosierdzia
Drodzy Bracia i Siostry, od 8 grudnia 2015 roku trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Widomym znakiem tego Roku Łaski są Bramy Miłosierdzia otwarte w sześciu kościołach naszej diecezji. Pielgrzymujemy do nich, by wyrażać naszą wiarę w Zbawiciela, modlić się i zyskiwać odpust. W ten sposób prywatnie, w gronie rodzinnym czy w grupie pielgrzymkowej możemy nawiedzać Bramę Miłosierdzia w Katedrze Bielskiej i Konkatedrze Żywieckiej, w kościele św. Macieja w Andrychowie, św. Maksymiliana w Oświęcimiu, św. Marii Magdaleny w Cieszynie i kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Po niemal trzech miesiącach od otwarcia naszych Bram Miłosierdzia można sobie zadać pytanie: Co jeszcze możemy uczynić, by więcej mieszkańców naszych miast i wsi doświadczyło w sercu, jak łaskawy i miłosierny jest Pan?
Ogłoszenia
Zapraszamy na EKSTREMALNĄ DROGĘ ŚWIATŁA z Ciśca do Cięciny 17 czerwca (sobota) - pięknym szlakiem górskim św. Jana Pawła II.
- "Odkryj kim jesteś i co możesz dać światu"
- VII Europejski Festiwal Roberta Schumana
- "Prorok. Historia o Prymasie Stefanie Wyszyńskim"
- Sesja naukowa o pokoju
- "Śledztwo setnika" w Aniele Beskidów
- 22. edycja festiwalu „Sacrum in Musica”
- 770. rocznica kanonizacji św. Stanisława - pielgrzymki
- Droga Krzyżowa na Matysce
- Juz dziś kolejny wykład w „Sercu”
- Rejestracja na Festiwal Życia ruszyła!
- Wielki Post z Aniołem Beskidów
Częstograj
Polecamy muzykę
Najbliższe transmisje
09 Cze 2023 - piątek 08:15 - 09:00 Msza św. |
09 Cze 2023 - piątek 15:00 - 15:20 Koronka do Bożego Miłosierdzia |
10 Cze 2023 - sobota 08:15 - 09:00 Msza św. |
Polecane audycje
-
ROZMOWA DNIA
codziennie: 7.30 i 18.30. -
KATECHEZA
codziennie: 4.30, 9.30 (ndz. 8.30) i 15.30. -
MAGAZYN RADIOWY
pon-sob: 10.10, 16.10 i po północy,
ndz: 9.00, 16.00 i po północy. -
GODZINA BIBLIJNA
pon.-pt.: 5.15, 13.10 i 22.15. -
CHWILA Z EWANGELIĄ
(Ewangelia i kazanie z Mszy św.)
codziennie: 15.20. -
AUDYCJA MUZYCZNA
codziennie: 19.15
(powtórka o 1.00) -
ROZMOWY NIE TYLKO O WIERZE
codziennie: 20.00
(powtórka o 2.00)