radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Spis treści

Biskup Bielsko-Żywiecki w liście pasterskim na III niedzielę Wielkiego Postu (28 lutego 2016 r.) pisze o wydarzeniach nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
 
LIST PASTERSKI BISKUPA BIELSKO-ŻYWIECKIEGO
NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2016 ROKU
 
Aby Miłosierdzie Boże dotarło do każdego serca.
 
Drodzy Bracia i Siostry,
„Co jeszcze można zrobić?” – pytają zrozpaczeni rodzice, gdy lekarz bezradnie rozkłada ręce nad ich chorym dzieckiem. „Co mogę jeszcze zrobić?” – zadaje sobie pytanie udręczona żona, gdy kolejny już raz po pijanemu mąż robi awanturę i nie pozwala zasnąć jej, ani dzieciom. „Co jeszcze można zrobić?” – zastanawiają się rodzice, gdy wiele już razy próbowali rozmawiać z córką, by nie marnowała swojego młodego życia u boku mężczyzny, który wcześniej zostawił swoją żonę z dwójką dzieci, a później dwie inne kobiety.
„Co jeszcze można zrobić?” – pyta właściciel drzewa figowego, od trzech lat daremnie szukający na nim jakiegokolwiek owocu. W końcu nakazuje ogrodnikowi: „Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?” (Łk 13, 7) Jednak ten odpowiada: „Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć” (Łk 13, 8-9). Przypowieść o nieurodzajnym drzewie figowym zachęca do cierpliwości wobec braku poprawy u bliźniego, wobec jego trwania w grzechu czy obojętności na upomnienie. Chrystus wzywa w niej, by dać kolejną szansę i poszukiwać nowych sposobów zawrócenia człowieka z jego błędnej drogi. Sam Jezus w całej Ewangelii jawi się jako Dobry Pasterz, gotowy pozostawić dziewięćdziesiąt dziewięć owiec, by poszukiwać tej jednej, która się zagubiła. To sprawia, że Kościół – pasterze, ale także wierni, którzy doświadczyli już Bożego Miłosierdzia, stawiają sobie wciąż pytanie: „Co jeszcze można zrobić wobec tych, którzy nie otworzyli się na Boże Miłosierdzie, a do tego stronią od Tego, który jest miłosierny i łaskawy?”
 
1. Jubileusz Miłosierdzia
Drodzy Bracia i Siostry, od 8 grudnia 2015 roku trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Widomym znakiem tego Roku Łaski są Bramy Miłosierdzia otwarte w sześciu kościołach naszej diecezji. Pielgrzymujemy do nich, by wyrażać naszą wiarę w Zbawiciela, modlić się i zyskiwać odpust. W ten sposób prywatnie, w gronie rodzinnym czy w grupie pielgrzymkowej możemy nawiedzać Bramę Miłosierdzia w Katedrze Bielskiej i Konkatedrze Żywieckiej, w kościele św. Macieja w Andrychowie, św. Maksymiliana w Oświęcimiu, św. Marii Magdaleny w Cieszynie i kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Po niemal trzech miesiącach od otwarcia naszych Bram Miłosierdzia można sobie zadać pytanie: Co jeszcze możemy uczynić, by więcej mieszkańców naszych miast i wsi doświadczyło w sercu, jak łaskawy i miłosierny jest Pan?
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

09 Cze 2023 - piątek
08:15 - 09:00
Msza św.

09 Cze 2023 - piątek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

10 Cze 2023 - sobota
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony