radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

- Starajmy się, by jak najmniej osób umarło: to jest też tegoroczny sposób umiłowania Ojczyzny  –  powiedział bp Roman Pindel w Święto Niepodległości. 11 listopada w katedrze św. Mikołaja pasterz diecezji sprawował Mszę św.  w intencji Ojczyzny.

W 102. Rocznicę odzyskania niepodległości biskup przywołał współczesne formy bohaterstwa wyrażającego się w ofiarnej i wyczerpującej walce z koronawirusem. - Konfrontujemy się z dzisiejszymi wyzwaniami, z tym, co w tym roku 2020 jest największym wyzwaniem dla wszystkich: od rządzących, po samorządowców, odpowiednich służb, nauczycieli i uczniów, rodziców i osoby starsze. Widzimy dobrze, gdzie przebiega front, lokalizujemy punkty słabe, szukamy motywacji, aby pokonać ograniczenia i braki, aby poszczególni ludzie mogli przekroczyć już osłabione siły fizyczne i psychiczne – podkreślił, wskazując na ogromny wysiłek w walce z pandemią przedstawicieli służb medycznych i Sanepidu. 

Odwołał się przy tym do własnego doświadczenia przebywania na kwarantannie oraz heroicznych postaw ludzi walczących z pandemią. Wspomniał sytuację sprzed kilku miesięcy, gdy do ośrodka w Czernichowie przybyły, by walczyć z koronawirusem i ratować życie starszych osób młode serafitki z siostrą prowincjalną, a później także franciszkanie. Zaakcentował pomoc terytorialsów.

 - To jest też tegoroczny sposób umiłowania Ojczyzny: aby jak najmniej osób umarło, by dzisiejsze pokolenie uczniów i studentów nie miało poważnej przerwy w zdobywaniu wiedzy” – mówił w okolicznościowym kazaniu biskup i wezwał aby wesprzeć tych którzy walczą z pandemią.  - Pewnie zamiast przemarszu czy defilady wojskowej lepiej było spotkać się, zatelefonować, do tych, którzy są na froncie. 

Historię dążeń niepodległościowych biskup zestawił z lekturą Pawłowego Listu do Tytusa, w którym Apostoł Narodów zachęcał do podporządkowania się władzom, okazywania gotowości dobrego czynu i unikania sporów. Przywołał  przy tym historię Cieszyna – przykładu „szlachetnego przezwyciężenia podziałów, gdzie wspólnie o przyłączenie do Polski starali się ewangelik, katolik i socjalista”. W liturgii transmitowanej przez media wzięli także udział przedstawiciele władz Bielska-Białej.

 

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

09:30 - 10:00
Katecheza - Pieśni
10:00 - 10:10
Serwis informacyjny
10:10 - 11:00
Magazyn radiowy - Anielski poradnik
11:00 - 11:10
Serwis informacyjny
11:10 - 11:15
Częstograj

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony