radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W intencji mieszkańców Bielska-Białej modlili się 14 września 2020 r. księża i wierni pod 40-metrowym Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku.

- Stanięcie pod krzyżem zobowiązuje. To konkretny wybór. Za tym powinny iść konkretne czyny - mówił w okolicznościowym kazaniu o. Andrzej Mikuć CSsR kapelan sióstr redemptorystek ze Starego Bielska. Mszy świętej sprawowanej w święto Podwyższenia Krzyża razem z duszpasterzami bielskich parafii przewodniczył dziekan starobielskiego dekanatu ks. prał. Stanisław Wawrzyńczyk. Z duchownymi modlili się mieszkańcy miasta, przedstawicielami władz miejskich, samorządowych i instytucji społecznych.

o. Andrzej Mikuć CSsR zwrócił uwagę, że miejsce na Trzech Lipkach raz do roku staje się świątynią – „przestrzenią sakralną, miejscem, gdzie uczestniczymy w dziękczynieniu, przyjmując Eucharystię – dar, który jest życiem”.

Proboszcz parafii św. Stanisława BM w Starym Bielsku, która organizuje coroczną modlitwę, przypomniał,że i mieszkańcy gromadzą się pod jubileuszowym krzyżem już od dwóch dekad. -  W tym roku także, mimo trudności związanych z koronawirusem, zgromadziliśmy się, by modlić się o błogosławieństwo, ale także, by dokonać ekspiacji za profanację krzyża, do której doszło kilka miesięcy temu. Chcemy też prosić o zaprzestanie pandemii – wyjaśnił ks. Zygmunt Siemianowski. 

Wysoki na 40 m. jubileuszowy krzyż stanął na Trzech Lipkach w 2001 roku. Ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta okoloną beskidzkimi szczytami.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony