radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ksiądz i policjanci w drogowym patrolu promującym bezpieczeństwo - to wspólna akcja Policji i Caritas naszej diecezji. 

W ramach projektu „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu” 25 lipca kierowcy samochodów, motocykli, rowerów oraz piesi otrzymywali breloczek z podobizną sw. Krzysztofa, zawieszki zapachowe do samochodu, elementy odblaskowe, kamizelki, książeczki, a nawet puzzle.W sobotniej akcji  wzięli udział policjanci z bielskiej drogówki i kapłan diecezjalnej Caritas.

Kierowcy pozytywnie reagowali na akcję. Niektórzy sami się zatrzymywali, prosząc o prezenty, a nawet o poświęcenie pojazdu. Specjalny patrol stanął przy ruchliwej ulicy Górskiej w Bielsku-Białej, a następnie w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy. 

W tym roku szczególną grupą, do której postanowiono się zwrócić z apelem o bezpieczne zachowanie na drodze, byli rowerzyści. Jak tłumaczy aspirant Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w okresie wakacyjnym szczególnie oni są narażeni na niebezpieczeństwo.

Policjanci, którzy wzięli udział w akcji, nie ukrywali, że tego typu przedsięwzięcia sprawdzają się, jeśli chodzi o promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. „To jest pozytywnie odbierane przez wszystkich. Nie jesteśmy przecież tylko od karania” – zauważył jeden z funkcjonariuszy.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiego Caritas. W zeszłym roku w czasie adwentu policjanci apelowali, by być widocznym na drodze. Podczas spotkań w kościołach, po roratach mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe i przypominali pieszym o bezpieczeństwie, jakie zapewniają.

O akcji "Ze św. Krzysztofem do celu" rozmawialiśmy także 24 lipca z oficer prasową Iloną Michalczyk na antenie Anioła Beskidów. 

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony