radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

− Zagraj na naszym orszaku. Korona z głowy ci nie spadnie − namawiał Piotra Mireckiego, wokalistę zespołu „Dzień Dobry” ks. Andrzej Policht. - Ale w ferworze kolędowania koronę jednak zgubiłem! − śmieje się muzyk.

Piotr Mirecki z gitarą i scholą wokalistek przebranych za anioły zapalał do wspólnego kolędowania pół tysiąca oświęcimian, którzy okrążyli rynek w koronami na głowie. Część z nich rozpoczęła świętowanie tuż po 9.00 w salezjańskim kościele Miłosierdzia Bożego na Zasolu. Stąd przeszli w skromnym jeszcze orszaku za przewodem ks. Jana Dubasa, niosącego kolorową gwiazdę. Potem była uroczysta Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w centrum miasta.

− Ruszamy z orszakiem Trzech Króli, by w naszym życiu szukać Światłości Świata − tłumaczył zebranym proboszcz salezjańskiej parafii ks. Marek Głuch.
Po błogosławieństwie na stopniach ołtarza pojawili się barwnie i dostojnie ubrani Trzej Królowie ze swoimi darami. Do ruszenia w ślad za nimi zachęcił mieszkańców prezydent miasta Janusz Chwierut.

Królowie zasiedli w pierwszej z dwóch bryczek. W kolejnej, tuż za nimi, jechali najmłodsi uczestnicy orszaku. Dalsze pół tysiąca wiernych ruszyło z kolędą na ustach ich śladem. Większość nałożyła korony. Wcześniej, jeszcze przed Mszą św. rozdawali je wolontariusze, którzy przy okazji orszaku prowadzili także kwestę na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Rozśpiewany orszak, konwojowany przez radiowóz, okrążył płytę rynku, by na koniec wejść do sali teatralnej na zapleczu salezjańskiego kościoła. Na tutejszej scenie odegrano przedstawienie pokłonu Trzech Króli, przygotowane przez młodzież pod kierunkiem Anny Chodackiej. Całości dopełnił wspólny taniec na cześć Dzieciątka: prosty i łatwy do wykonania dla każdego układ dosłownie kilku kroków, zakończonych dostojnym ukłonem.

− W sumie ponad osiemdziesięcioro młodych ludzi zaangażowało się w przygotowanie Orszaku − wyjaśnia jego organizator ks. Andrzej Policht. − To uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie oratorium salezjańskiego − dodaje.
Organizacji Orszaku, a szczególnie jego uwieńczeniu sprzyja rozwój i modernizacja zaplecza sanktuarium.
− W ostatnich miesiącach w sali teatralnej zbudowano nową scenę, zainstalowano nowoczesne, profesjonalne oświetlenie, jest zestaw kurtyn, mechanizmów scenicznych, trwa montaż instalacji nagłaśniającej, która pozwoli także używania połączonych efektów dźwiękowych i wizualnych podczas przedstawień − wylicza ks. Policht.

Każdy z uczestników oświęcimskiego orszaku dostał na pamiątkę koronę i śpiewnik kolędowy, a najmłodsi figurkę anioła.
− To nasz własny pomysł − wyjaśnia Anna Chodacka. − W ubiegłym roku rozdawaliśmy maluchom maleńką podobiznę Dzieciątka Jezus. Być może podczas kolejnych orszaków uda się w ten sposób skompletować całą szopkę − dodaje.

aniolbeskidow.pl / bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

28 Mar 2024 - czwartek
18:00 - 19:30
Msza św. Wieczerzy Pańskiej

29 Mar 2024 - piątek
08:15 - 09:00
Godzina Czytań i Jutrznia

29 Mar 2024 - piątek
15:00 - 18:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej oraz Gorzkie Żale

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony