radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Dla jednych pisanie kartek świątecznych to wciąż żywa tradycja, dla innych zamierzchła przeszłość. To, co kiedyś było nowością, dziś jest tradycją. Staraliśmy się ją odkrywać podczas zajęć w kęckim muzeum.

Zwiedziliśmy wystawę kartek pocztowych. Wśród nich malowane ręcznie z 1902 i 1905 roku. Pod okiem pani Alicji Skrudlik-Pilch szukaliśmy typowych i nietypowych motywów tych kart. Usłyszeliśmy także historię kartek pocztowych i zapoznaliśmy się z typowymi tekstami zamieszczanymi na nich oraz z powiedzeniami związanymi ze świętami.
Kolejną część naszych zajęć przeznaczyliśmy na stworzenie świątecznych kart pocztowych według zasad z pierwszej połowy XX wieku oraz karty bardziej współczesnej. Nasze zajęcia kolejny raz udowadniają, że liczą się chęci, pomysł i wkład własnej pracy, a powstać mogą ciekawe prace, które sprawią radość Wszystkim pracownikom muzeum oraz naszym przyjaciołom życzymy zawsze życzliwych ludzi wokół siebie, pokoju i radości z bycia z bliskimi w okresie Bożego Narodzenia i nadchodzącym 2016 roku.

K.W. Nowakowski

Udostępnij:

Ogłoszenia

Modlitwy na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, otwarcie wystawy polskich i ukraińskich ikon, spotkanie z bp. Edwardem Kawą z Lwowa, rozmowy w małych grupach, czuwanie oraz Msza św. będą miały miejsce 9 sierpnia 2024 r. w ramach oświęcimskich obchodów 82. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

14 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

14 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

15 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony