radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W niedzielę 20 grudnia o 16.00 w Żywcu odbędzie się otwarcie wystawy prac dedykowanych św. Franciszkowi i jego duchowym synom: beatyfikowanych dwa tygodnie temu bł. Michałowi Tomaszkowi i bł. Zbigniewowi Strzałkowskiemu.

Z okazji beatyfikacji zorganizowana została wystawa "Od św. Franciszka do błogosławionych . Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego".

To inicjatywa, która wspólnie podjęło kilka instytucji: bielski Regionalny Ośrodek Kultury oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Muzeum Miejskie w Żywcu i Fundacja „Kuźnia Sztuki” w Żywcu. Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Muzeum Miejskie w Żywcu i Fundacja „Kuźnia Sztuki” w Żywcu.

Nad jej powstaniem czuwają: Zbigniew Micherdziński i Bogdan Wandzel, a objął ją swoim patronatem o. prowincjał Jarosław Zachariasz OFMConv.

- Chcemy, żeby była to opowieść o życiu i pracy franciszkanów, a szczególnie naszych błogosławionych męczenników. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy artystów profesjonalnych, ludowych, a także dzieci i młodzież, którym ta tematyka jest bliska - tłumaczą organizatorzy.
Zgłosiło się 33 dorosłych, zarówno twórców profesjonalnych, jak również artystów ludowych i amatorów oraz ponad 20 uczniów i uczennic, głównie szkół podstawowych z Żywca, Bielska- Białej i Krakowa.

Na wystawie prezentowane są m.in. prace wykonane przez prof. Michała Klisia (ASP w Katowicach), ludowego artystę z Jaworzynki Jana Bojkę, Antoniego Toborowicza, Józefa Hulkę , a także obrazy i rysunki dzieci.

Spotkanie z twórcami ich dziełami rozpocznie się o 16.00 od Mszy św. w żywieckiej konkatedrze, po której nastąpi uroczyste otwarcie ekspozycji w Muzeum Miejskim w Żywcu.

Wśród uczestników tego spotkania będzie także o. Jarosław Zachariasz, przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów, do której należeli błogosławieni Męczennicy z Peru.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony