radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Za ekumeniczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Brennej modlili się wspólnie katolicy i ewangelicy. Nabożeństwo odbyło się w ewangelickim kościele św. Jakuba.


W ewangelicko-augsburskim kościele w Brennej odbyła się ekumeniczna modlitwa w intencji adwentowej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą już po raz szesnasty prowadzą wspólnie: katolicka Caritas Polska, ewangelicka Diakonia i prawosławna Eleos.

W ekumenicznej modlitwie uczestniczyli ewangeliccy biskupi: Paweł Anweiler z Bielska-Białej i Ryszard Bogusz z Wrocławia, prezes ogólnopolskiej Diakonii, ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z delegacją wolontariuszy Caritas, ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego i Wanda Falk, dyrektor generalna Diakonii w Polsce. Obecny był także wójt gminy Brenna Jerzy Pilch, a dla gości zaśpiewał parafialny zespół dziecięcy "Świetliki".

- W tym roku rozprowadzaniu wigilijnych świec Caritas towarzyszą słowa: "Głodni miłosierdzia". Przypominają, że wokół nas jest wielu braci i sióstr czekających na pomoc. Proszą nie tylko o chleb. Często bardziej niż pomocy materialnej potrzebują chwili uwagi, żeby się pochylić nad ich problemem, by ukazać im miłosierdzie Boga - mówił ks. Kasprowski, zaznaczając, że nie wystarczy poprzestać tylko na zakupie świecy. - Świeca jest symbolem tego miłosierdzia, ale Bóg chce, byśmy naszemu bliźniemu dali więcej: byśmy poświęcili swój czas, otarli łzy z oczu, byśmy ich wysłuchali i dali cząstkę siebie.

- Niechaj te adwentowe świece sprawią w nas dobrą myśl o bliźnim i - jeśli tylko możemy - czyńmy mu dobrze - apelował także bp Bogusz, przypominając, że dochód ze sprzedaży wigilijnych świec przeznaczony jest przede wszystkich na potrzeby dzieci: dożywianie, zakup podręczników, leczenie czy rehabilitację. - Hasło "Głodni miłosierdzia" wskazuje, na głód szczególnego rodzaju: na potrzebę miłości, która przejawia się w postaci mądrego i aktywnego współczucia.

Przed nami ostatnia adwentowa niedziela, kiedy zakupem wigilijnej świecy możemy wesprzeć wielkie dzieło pomocy dzieciom...

aniolbeskidow.pl / bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony